Moje stylizacje | My outfits

#6 Casual elegance

Jestem sprzedawcą w salonie jubilerskim. Dzień jak co dzień, lekko zaspana otwieram rano sklep. Podchodzi elegancka pani w starszym wieku i pyta się mnie… ile kosztuje zdjęcie simlocka. Odpowiadam, że nie wiem (bo skąd mam wiedzieć). Dama oburzona pokazuje na witrynę, że “przecież jest tam napisane, że zdejmujecie simlocki!”. Patrze w miejsce, w które pokazuje i nie widzę, żeby tak było. Pani zorientowała się, że pokazuje nie tą witrynę i szybko się wycofała. Wiecie, jako salon graniczymy z innym sklepem, z telefonami. Cóż, “śmiechom nie było końca”.


I am a shop assistant in a jewelery store. Day like a day, I am still a little bit sleepy, opening the shop and suddenly an elegant old lady asks me… how much is unlocking simlock. I don’t know, I said (well, why should I). Disgusted lady indicating on the shopwindow tells me that “there is written you unlock simlocks!”. I look where she points out but I can’t see anything like that. The lady realized that she shows not the shopwindow she wants to and then she disappears quickly. You know, we are right beside shop with cell phones. Well, “we can’t help laughing”.


W dzisiejszej kolejnej jesiennej stylizacji postawiłam na różne odcienie niebieskiego i szarości. Outfit typowo casualowy – płaskie buty, pojemny shopper, oversizeowy sweter i wariacka sukienka. Biżuteria wyrazista, typowo w moim stylu. Uważam, że warto bawić się dużymi wzorami w codziennych stylizacjach, nadaje to tzw. codziennej elegancji 🙂 Do sukienek w jesiennym stylu preferuje wzorzyste rajstopy – tutaj w neutralne kwiatowe zawijasy.


For my today outfit I chose various shades of blue and grey. Outfit is very casual – low heels, warm boots, capacious shopper bag, oversized sweater and crazy dress. Jewelery is expressive, as I like and often wear. I think it’s good to play with bigger designs even in casual outfits. Effect is like casual ellegance 🙂 I prefer patterned tights for autumn dresses – here we are neutral flower flourishes.


Enjoy! ❤

 

#1#2#3
#5#6
#4

dress – misc
sweater – Mohito
boots – CCC
scarf – misc
bag – Venezia
tights – Marilyn
earrings, bracelet, ring – W.Kruk

30 thoughts on “#6 Casual elegance

  1. Przynajniej z rana miałaś ubaw 😛 hehe
    Świetny zestaw- luz i wygoda przede wszystkim, ale wciąż jest modnie i stylowo i nie przekombinowane przede wszystkim, a to najważniesze 🙂 niektóre dziewczyny powinny brać z Ciebie przykład 🙂

    Liked by 1 person

  2. Osobiście na modzie się nie znam, zatem ciężko mi wyrazić opinię, aczkolwiek estetycznie wszystko jest małym obiektem sztuki!
    Bardzo fajny też format blogu, jako polsko-angielski (w ten sposób można nie tylko rozszerzać swą działalność, ale także poduczać się cały czas angielskiego czytając twojego bloga. Super pomysł!)

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s