Moje stylizacje | My outfits

#7 How to be motivated!

Mam bardzo wybuchowy charakter, jestem typowym cholerykiem. Dużo pracuję z ludźmi i lubię jak dużo wokół się dzieje, ale najlepiej czuję się sama ze sobą, na odludziu i w samotni. Mogę wtedy poznać lepiej siebie, usystematyzować to, co obecnie się dzieje, przemyśleć co pozytywnego mi się przytrafiło i co chciałabym w życiu zmienić. W całkowitej ciszy człowiek słyszy i widzi więcej. I w takich momentach budzę się z przeświadczeniem, że doceniam to, co mam. Doceniam najbliższych, którzy codziennie mi towarzyszą. Wycieczki “w głąb siebie” są bardzo motywujące, pozwalają zresetować organizm. Dają kopa do kolejnych działań!


I have very explosive character, I am a typical spitfire. I work with people a lot and I love when a lot happens but… I feel the best when I am all alone. I have a moment to get to know myself, think about current events, things that are going on, consider what positive or bad I experienced lately and what changes should I implement. I believe a man hears and sees much more in total silence. These moments make me appreciate what I have. I appreciate my close and dears who accompany me everyday. “Into yourself” journeys are very motivating, they let you restart. They kick you in the butt to get yourself together and face with another day!


Dzisiejsza stylizacja to taka manifestacja mojej buntowniczej natury. Z jednej strony ułożona dziewczyna, a z drugiej zadziorna chłopczyca. Dodatkowo kobiecy akcent przełamujący kolorystykę outfitu – pozłacana biżuteria z zielonymi spinelami i rubinami z kolekcji Kwiaty Nocy.


Today outfit is kind of manifestation of my rebellious nature. On the one hand I am polite girl, on the other hand – bold hoyden. Additionally womanly accent that contrasts with the rest of the colours – gold-plated jewellery with green spinels and rubys from Night Flowers collection.

 

123456

blouse – Mohito
sweater – C&A
skirt – Sinsay
tights – Gatta
boots – CCC
bag – Deichmann
coat – Mohito
earrings and pendant – W.Kruk

3 thoughts on “#7 How to be motivated!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s